Eko-sprzątanie: czysto, zdrowo i tanio

Wiosna puka w nasze okna i niechybnie zbliża się czas “wielkich porządków”. Magazyny w sklepach zapełniają się powoli różnorakimi środkami mającymi, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, sprawić by wszystko lśniło, pachniało świeżością i zabijało bakterie. Kolorowe, plastikowe butelki kuszą z półek oferując coraz bardziej szczegółowe zastosowania: do umywalki, do wanny, do szyby, do lustra, do jasnych płytek, do ciemnych płytek… Uśmiechnięte gospodynie domowe i ich bohaterscy partnerzy codziennie z reklam przekonują, że musimy mieć je wszystkie. Cały chemiczny rząd na najwyższej półce w łazience, w szafce pod kluczem bo mogą być toksyczne, bo związki chloru, bo syntetyczne zapachy, bo barwniki, rozjaśniacze optyczne, benzeny, formaldehydy….

Zapraszamy w najbliższy czwartek – 2 marca o godz. 18:00, na opowieść o tym jak zdrowo, naturalnie i zupełnie skutecznie posprzątać swój dom. Jak z pomocą nietoksycznych i tanich środków uzyskać upragniony efekt lśniącego i pachnącego otoczenia. Powspominamy jak z codziennymi porządkami radziły sobie nasze babcie przed rewolucją “chemii gospodarczej” oraz jak zadbać o przydomową oczyszczalnię ścieków. Jak ze spokojem i czystym sumieniem wpuścić najmłodszych członków rodzinny do świeżo wysprzątanej i odkażonej łazienki 🙂
Już w czwartek, 2 marca o godz. 18:00, ul. Rejtana 18, sala wykładowa Internatu “Samochodówki” (wjazd od ul. Konopnickiej)
A ponadto jak co tydzień, najlepsza żywność w mieście: http://kooperatywa.otwarte24.pl/
ZAPRASZAMY!