NIEDOCENIONY OCET JABŁKOWY

 

 NIEDOCENIONY  OCET JABŁKOWY

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”

To bardzo trafne podsumowanie naszego wspaniałego octu jabłkowego.  Ten jakże stary i najprostszy specyfik znajdujący się w  naszych domach bądź nie mający w nich miejsca, okazuje się być pomijany a wręcz pogardzany  w zastosowaniu.

Jaka jest tego przyczyna, ano taka że coś co jest w zasięgu ręki i kosztuje niewiele uchodzi za mało atrakcyjny produkt.  Gdyby kosztował krocie i pochodził z zagranicy do tego był produkowany przez koncerny farmaceutyczne  był by  rozchwytywanym produktem.                                                                               Jego wszechstronne właściwości zdrowotne stawiają go na równi z lekami.   Już 400 lat p.n.e. ocet jabłkowy był używany przez ojca medycyny – Hipokratesa.

Dzięki bioflawonoidom i beta karotenowi stanowi ochronę antynowotworową,  Ocet jabłkowy dzięki swoim właściwościom reguluje poziom cholesterolu we krwi, zapobiega zmianom miażdżycowym. Dezynfekuje, odtruwa, oczyszcza, odkwasza organizm. Wspiera odbudowę flory bakteryjnej przewodu pokarmowego zaopatrując organizm w witaminy i związki mineralne. Efektywnie wspomaga leczenie.

Nie zastąpiony w  dbaniu o urodę, a także w sprzątaniu.

Zapraszamy w najbliższy czwartek 9 marca o godz.18.00 na kolejne spotkanie  której tematem będzie nasz polski niedoceniany ocet jabłkowy.

Będzie można dowiedzieć się o zastosowaniu, właściwościach zdrowotnych octu,  o tym   jak zrobić własny ocet i dlaczego nie każdy ocet to zdrowie . Oczywiści nie obędzie się bez  degustacji octów jabłkowych.

Zainteresowanych prosimy  przynieść ze sobą małe słoiczki na bazę do zrobienia własnej maseczki enzymatycznej.

Już w czwartek, 9 marca o godz. 18:00, ul. Rejtana 18,  Internat “Samochodówki” (wjazd od ul. Konopnickiej)

A ponadto jak co tydzień, najlepsza żywność w mieście: http://kooperatywa.otwarte24.pl/

ZAPRASZAMY!

www.sadeckakooperatywa.pl