Sposób na samowystarczalność – Fotowoltaika

Do życia potrzebna jest nam energia. Do budowy i odżywiania organizmu pozyskujemy energię z pożywienia a do zapewnienia nam odpowiedniego środowiska do życia , klimatu w domu potrzebujemy energii słońca, albo tej zmagazynowanej w drewnie , węglu i paliwach  lub energii elektrycznej którą możemy otrzymać bezpośrednio z promieni słonecznych. Fotowoltaika to technologia pozyskiwania darmowej, niewyczerpanej energii z naszej dziennej gwiazdy która w ostatniej dekadzie poczyniła duże postępy i stała się dostępna dla każdego.

Na następnym spotkaniu Kooperatywy będzie poruszany ten temat przez praktyka który buduje i uruchamia takie instalacje.

Będzie nam mógł przybliżyć ten temat zarówno pod względem technicznym jak i pod względem ekonomicznym , będzie odpowiadał na temat przepisów prawa dotyczących tego tematu jak i sposobów połączenia fotowoltaiki z innymi systemami ogrzewania i chłodzenia budynków które mogą doprowadzić do pełnej samowystarczalności energetycznej , a tym samym niezależności od obecnego coraz bardziej niestabilnego systemu politycznego i gospodarczego.

 

Zapraszamy.

Program spotkania:

17.30 – Sprawy bieżące i organizacyjne członków Stowarzyszenia

18.00 – „Ryneczek Czwartkowy” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać towar z naszego sklepu .

18.30 – Wykład i dyskusja – Wiesław Słyś –  ” Sposób na samowystarczalność – Fotowoltaika ”

Zapraszamy wszystkich serdecznie : Nowy Sącz ul. Rejtana 18. – czwartek 18.05.2017 – godzina 18.00