Wielkimi krokami zbliża się do nas ustawa o dopuszczeniu upraw organizmów genetycznie modyfikowanych na obszarze Polski.

Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliża się do nas ustawa o dopuszczeniu upraw organizmów genetycznie modyfikowanych na obszarze Polski.
Prace nad ustawą są na końcowym etapie. Organizacje przeciwne GMO wciąż usiłują wpłynąć na naszych przedstawicieli w Sejmie, aby nie wpuścili do naszego Kraju roślin inwazyjnych, agresywnych, które zagrażają naszemu naturalnemu ekosystemowi i niezależności naszych rolników.

W dniu 11 września odbędą się w sejmie dwa ważne dla sprawy wydarzenia. O godz. 12.00 – posiedzenie nadzwyczajnej PODKOMISJI w sprawie GMO, natomiast o godz. 17:00 – posiedzenie KOMISJI w sprawie GMO.

Przewodniczącym podkomisji jest przedstawiciel naszego miasta i regionu, poseł Jan Duda.

Stroną społeczną podczas tych spotkań jest m.in. zaprzyjaźnione z naszą Kooperatywą, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, które jest otwarte na wspólne działania i zaprasza wszystkie osoby mogące wziąć udział w komisjach 11 września.

Drodzy Państwo, żyjemy w kraju urozmaiconych upraw, endemicznej roślinności i tradycyjnego rolnictwa. To nasz skarb i niemała wartość. Nie pozwólmy na uchwalenie ustawy, która nie uwzględnia w swoich zapisach przyszłości naszej i naszych dzieci, a jedynie doraźny i chwilowy zysk wąskiej grupy polskich lobbystów i długotrwały zysk zagranicznych korporacji.

Zapraszamy na jutrzejsze (24.08) spotkanie, podczas którego przedstawimy samą ustawę i argumenty pojawiające się wokół niej. A także omówimy nasze dotychczasowe i przyszłe działania wspomagające prace przeciwko tej ustawie i przeciwko uprawom GMO w naszym kraju.

Dyskusja odbędzie się tuż po czwartkowym Ryneczku Kooperatywy o godzinie 18:00, ul. Rejtana 18 w Nowym Sączu (budynki OHP, za Technikum Samochodowym)

Zaprasza
Stowarzyszenie Sądecka Kooperatywa