Probiotyczne organizmy dla zdrowia gleby, zwierząt, roślin i ludzi – część 2 – Ogród i rola „

Probiotyczne organizmy dla zdrowia gleby, zwierząt, roślin i ludzi – część 2 – Ogród i rola  ”

Miesiąc temu mieliśmy przyjemność do pana Andrzeja Mazura z Łodzi dowiedzieć się o cudownych właściwościach mikroorganizmów których pracę  możemy wykorzystać dla naszego dobra, dla naszego zdrowia i dla zdrowia naszego otoczenia .

Probiotyczne organizmy , są naturalnymi środkami mikrobiologicznymi wspierającymi zdrowie i stan równowagi.
Są wytwarzane na bazie kompozycji żywych, probiotycznych mikroorganizmów, ich metabolitów oraz wyciągów ziołowych i minerałów.

Ich działanie jest przebadane i sprawdzone. Są całkowicie bezpieczne dla środowiska, ludzi, zwierząt i roślin.

Poza zalecanym ich użyciem wachlarz możliwości zastosowań, które oferują wydaje się nie mieć końca. Świadczą o tym liczne doświadczenia osób, które się z nimi zaprzyjaźniły stosując je od dłuższego czasu i odkrywając ich nowe działanie.

Wolne od GMO i chemii syntetycznej.

Na naszym czwartkowym spotkaniu skupimy się na zastosowaniach mikroorganizmów w

 agrotechnice w uprawach rolnych i  ogrodniczych.

Mamy już w pełni jesień , porę roku w której przyroda dokonuje porządków i dba o to aby za pomocą właśnie tych wspaniałych mikroorganizmów zapewnić sobie potrzebne do życia i wzrostu roślin minerały i związki które będą im potrzebne w następnym roku na wiosnę.

Możemy zrozumieć te mechanizmy które możemy wspomagać nie za pomocą szkodliwej dla dla całego ekosystemy chemii , ale wspomagać za pomocą mikroorganizmów które działają symbiotycznie z przyrodą.

Można zamiast chemicznych nawozów, zamiast chemicznych środków chwastobójczych i owadobójczych stosować odpowiednie mikroorganizmy które zrobią to samo bez negatywnych , czasem nieodwracalnych skutków na środowisko.

Jest to rewolucyjne zupełnie nowe podejście do współistnienia z przyrodą z którą można zamiast ciągłej wojny prowadzić pokojową koegzystencję z niesamowicie pozytywnymi efektami finansowymi i gospodarczymi.

Tych informacji które otrzymamy od pana Andrzeja nie usłyszymy ani od fachowców od uprawy rolnej ani od fachowców od ochrony środowiska gdyż są oni uzależnieni od koncernów chemicznych które robią wszystko aby tej wiedzy nie rozpowszechniać bo gdy się ona upowszechni będą musiały zrezygnować ze swych miliardowych zysków.

Do zobaczenia!

Program spotkania:

17.30 – Sprawy bieżące i organizacyjne członków Stowarzyszenia

18.00 – „Ryneczek Czwartkowy” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać towar z naszego sklepu .

18.30 –   Andrzej Mazur – Wykład i dyskusja „Probiotyczne organizmy dla zdrowia gleby, zwierząt, roślin i ludzi – część 2 – Ogród i rola  ”

Zapraszamy wszystkich serdecznie : Nowy Sącz ul. Rejtana 18. – czwartek 09.11.2017 – godzina 18.00