SMOG ZABIJA – Jak bronić nasz organizm przed smogiem .

SMOG  ZABIJA

Jak bronić  nasz organizm przed smogiem.

Naturalne i tanie metody ochrony  przed zgubnym wpływem smogu na nasz organizm!

Dawno, dawno temu w Krakowie postrach siał Smok Wawelski który zabijał okoliczną ludność.

Dziś w Polsce zamiast smoka zabija smog!!!

Żeby było ciekawiej sami sobie go tworzymy od szeregu lat.

Czym jest zatem ten niemityczny ale realny  smog? Jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami  o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, układ krążenia, wprowadzają toksyny do naszych organizmów. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przyczynia się do 48 tys. zgonów rocznie w Polsce.

Winny jest temu BRAK POPRAWNEGO PALENIA  w piecach opalanych  węglem i drewnem w nieodpowiedni sposób.  Brak poprawnej eksploatacji tych pieców przyczynia się do złego spalania paliw stałych i nadmiernego dymienia, do atmosfery przedostają się pyły, tlenki węgla, siarki, azotu, metale ciężkie oraz benzopireny.

Smog truje wszystkich! Szczególnie toksyczny jest dla osób starszych i dzieci,  trucizny zawarte we wdychanym powietrzu upośledzają funkcje obronne naszego organizmu bez wyjątku wiekowego, szczególnie układ oddechowy  uspasabiając go do infekcji i wywołując  stany zapalne płuc i oskrzeli, obniżając odporność, przyczyniają się do alergii, astmy, może dochodzić do uszkodzeń śródbłonka naczyń krwionośnych czego konsekwencją jest np. zawał czy udar mózgu.

Nie zapominajmy że pyły te osiadają także  na roślinach, ziemi a my je potem zjadamy  w żywności.

Aby chociaż częściowo temu zaradzić dowiemy się na spotkaniu jak przeciwdziałać skutkom smogu oraz jak na bieżąco bronić nasz organizm przed skutkami wdychania  toksycznego powietrza,  używając naturalnych, tanich  produktów dostępnych dla każdego z nas.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Sądeckiej Kooperatywy.

 

Program spotkania:

17.30 – Sprawy bieżące i organizacyjne członków Stowarzyszenia

18.00 – „ Ryneczek Czwartkowy ” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać towar z naszego sklepu .

18.30 – Wykład i dyskusja – SMOG   ZABIJA –  Jak bronić  nasz organizm przed smogiem . – Aldona Rogowska

Zapraszamy wszystkich serdecznie :

UWAGA !

Zmieniamy miejsca spotkań .

Od dnia 1 lutego 2018 zapraszamy do Bistro Domino ul. Kościuszki 24 Nowy Sącz – na przeciwko lodziarni Argasińskich.

http://cateringdomino.pl

Współrzędne :    49°37’20.0″N  20°41’33.8″E

Mapka poniżej

Po godzinie 16-tej na wszystkich parkingach płatnych w okolicy nie pobiera się opłat.  Można więc wyszukiwać wolnych miejsc które najłatwiej znaleźć w okolicy Plant i Starostwa Powiatowego.

Zapraszamy.