Mydła naturalne

Mydła naturalne

Choć sklepowe półki uginają się od rożnego rodzaju mydeł, większość z nich wcale mydłem nie jest. Prawdziwe, tradycyjne mydło to tłuszcz – rzadziej zwierzęcy, częściej roślinny – plus wodorotlenek sodu lub potasu i woda. Tymczasem to, co widzimy w sklepach, to głównie kostki myjące, które zawierają tylko do 10% naturalnego mydła. Reszta to detergenty syntetyczne, nasycone kwasy tłuszczowe, środki zapachowe i barwiące oraz konserwanty. Choć dobrze się pienią i usuwają brud, to bywają drażniące, powodując nadmierne łuszczenie i wysuszenie skóry.

Tych wad nie ma prawdziwe mydło, wytwarzane z naturalnych składników.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji mydła, jego rodzajach, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie przyjdź na nasze czwartkowe spotkanie.

Program spotkania:

18.00 – „ Ryneczek Czwartkowy ” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać towar z naszego sklepu .

18.30 – Wykład i dyskusja – Joanna Pampuch  – „ Mydła naturalne „

Zapraszamy wszystkich serdecznie .

UWAGA .

Dzięki uprzejmości  Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego zapraszamy na spotkanie do użyczonego nam lokalu w Bibliotece  – na ulicę Franciszkańską 11 . Cieszymy się z oferowanej nam możliwości zorganizowania spotkania w tak prestiżowym miejscu.  Zapraszamy wszystkich do przybycia na spotkanie, na odczyt , do dyskusji i do codziennego odwiedzania Biblioteki.

 

 

                        Biblioteka Główna – ul. Franciszkańska 11 Nowy Sącz

Zapraszamy – czwartek  – 19 kwietnia – godzina 18.00