OGRÓD A HORTITERAPIA

OGRÓD A HORTITERAPIA

Jak się okazuje praca w ogrodzie jest doskonałą formą terapii dla dorosłych i dzieci. Nie tylko wtedy gdy chorujemy, ale na co dzień jako wykorzystanie czasu dla usprawnienia własnego organizmu.

Dzisiejszy świat cywilizacyjny dąży do wygodnictwa, stroni od pracy fizycznej, chce żyć bez trudu. Człowiek pędzi za coraz dogodniejszym życiem, szuka coraz lepszych i łatwiejszych rozwiązań które może  stosować na co dzień, przemysł stara się zaspokoić wszelkie nasze potrzeby, rolnictwo produkuje żywność na wyścigi aby więcej ale nie zdrowiej. Ponownie zaczynamy odkrywać pozytywne oddziaływanie natury na nasz organizm.  Mamy już dość faszerowania nas chemią, pestycydami, żywnością GMO, zaczynamy być bardziej świadomi zagrożeń tej nowoczesnej cywilizacji, dlatego chcemy być EKO.

Ogród nie tylko leczy, ale daje satysfakcję i usprawnia nasze ciało fizycznie i intelektualnie i nie ma co do tego wątpliwości.  Jak się okazuje człowiek jest tak skonstruowany że wysiłek fizyczny i ruch jest nieodzownym elementem naszego rozwoju na wszystkich etapach życia. A zaniechanie go poprzez spędzanie czasu w nadmiarze przed telewizorem czy komputerem od dziecka, odbija się negatywnie na zdrowiu.

Prace w ogrodzie wzmacniają  naszą odporność, poprawiają sprawność, a sprawny organizm lepiej broni się przed chorobami, jest silniejszy i ma silniejszy układ immunologiczny, wpływa na naszą psychikę, pamięć czy sprawność intelektualną, nawet bakterie znajdujące się w glebie wpływają na nasze zdrowie.

O tych i innych aspektach właśnie takiego wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu gdzie trzeba się ubrudzić, spocić i zmęczyć  a nie np.w siłowni i jego wpływu na nasz organizm, postaram się przybliżyć na najbliższym spotkaniu.

Zapraszam do siebie chętnych spróbować  swoich sił w ogrodnictwie, chcących coś zrobić dla własnego zdrowia i swoich bliskich dużych i małych. Chcących zobaczyć ze można uprawiać rośliny bez chemii czy pestycydów, nauczyć się  uprawiać i obcować z ziemią nie robiąc jej szkody a ona odwdzięczy się tym co ma najlepszego.

Zapraszamy .

Program spotkania:

17.30 – Sprawy bieżące i organizacyjne członków Stowarzyszenia

18.00 – „ Ryneczek Czwartkowy ” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać towar z naszego sklepu .

18.30 – Wykład i dyskusja – OGRÓD A HORTITERAPIA – Aldona Rogowska

Zapraszamy wszystkich serdecznie :

Przypominamy

Zmieniliśmy dotychczasowe  miejsce spotkań .

Zapraszamy do Bistro Domino ul. Kościuszki 24 Nowy Sącz – na przeciwko lodziarni Argasińskich.

http://cateringdomino.pl

Współrzędne :    49°37’20.0″N  20°41’33.8″E

Mapka poniżej

Po godzinie 16-tej na wszystkich parkingach płatnych w okolicy nie pobiera się opłat.  Można więc wyszukiwać wolnych miejsc które najłatwiej znaleźć w okolicy Starostwa Powiatowego niestety w okolicach plant  wprowadzono zakaz parkowania.

Zapraszamy – czwartek  – 10 maja  – godzina 18.00