Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały


Co możemy zrobić, kiedy konieczna jest współpraca ze strony małej, nielogicznej i niesfornej istoty, jaką jest dziecko?

Istnieje  pięć obszarów ludzkiego funkcjonowania, które odgrywają olbrzymią rolę nie tylko w zakresie samoregulacji, ale również budowania relacji z innymi.

By “dotrzeć” do dziecka i zrozumieć prawdziwe motywy jego postępowania, należy odnieść się do jego obszaru: biologicznego, emocjonalnego, poznawczego, społecznego i prospołecznego.

Takie podejście pomoże zobaczyć prawdziwe potrzeby dziecka i zapobiegnie wydawaniu niesprawiedliwych ocen (np. “On mnie ignoruje i w ogóle nie słucha. Jest niegrzeczny!” – podczas gdy, dziecko ma trudność z utrzymaniem koncentracji, ponieważ w pomieszczeniu, w którym się znajduje, za głośno tyka zegar, co utrudnia mu funkcjonowanie poznawcze).

Na kolejne czwartkowe  spotkanie Kooperatywy  zapraszamy wszystkie mamy którym Paulina Biernacka. przekaże swe doświadczenia i swą wiedzę opartą  na książce „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały”

 

Program spotkania:

17.30 – Sprawy bieżące i organizacyjne członków Stowarzyszenia

18.00 – „ Ryneczek Czwartkowy ” Sadeckiej Kooperatywy Spożywczej. Będzie można kupić sprzedać wymienić ekologiczne produkty , a także odebrać zamówiony towar.

18.30 –Prelekcja na temat  – „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” – prelegent : Paulina Biernacka

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do Bistro Domino ul. Kościuszki 24 Nowy Sącz – na przeciwko lodziarni Argasińskich.

http://cateringdomino.pl

Współrzędne :    49°37’20.0″N  20°41’33.8″E

Mapka poniżej

Po godzinie 16-tej na wszystkich parkingach płatnych w okolicy nie pobiera się opłat.  Można więc wyszukiwać wolnych miejsc które najłatwiej znaleźć w okolicy Starostwa Powiatowego niestety w okolicach plant  wprowadzono zakaz parkowania.

Zapraszamy – czwartek  – 26 lipca  – godzina 18.00